“Zarządzenie danymi badawczymi” – bezpłatny kurs dla doktorantów UKSW

Biuro ds. Badań Naukowych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zaprasza na bezpłatny kurs pn. “Zarządzanie danymi badawczymi”.

Kurs adresowany jest do wszystkich chętnych – studentów, doktorantów i pracowników UKSW – którzy zajmują się prowadzeniem badań naukowych.

Kurs realizowany będzie w formie zdalnej na platformie MS Teams i będzie odbywał się w każdy poniedziałek i środę od 4 kwietnia do 11 maja 2022 r. w godz. 13:15-14:45.

Jeśli chcesz złożyć dobry wniosek do Narodowego Centrum Nauki oraz przygotować się na nową rzeczywistość badawczą, którą zapowiada Ustawa z dnia 11 sierpnia 2021 r. o otwartych danych i ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego, nie możesz przegapić tego kursu.

Zajęcia poprowadzi mgr Jarosław Rokita – absolwent Data Steward School oraz przewodniczący Zespołu ds. Zarządzania Danymi Badawczym w UKSW.

Uczestnicy kursu dowiedzą się m.in. co to są dane badawcze, jak przygotować plan zarządzania danymi badawczymi, jak zarządzać danymi badawczymi, co to są repozytoria danych badawczych i wiele więcej.

CO?

Kurs “Zarządzanie danymi badawczymi”

GDZIE?

MS Teams, kod zajęć ykufthc. Dostępne jest również pod linkiem